Návštěvnické centrum Thun 1794 Nová Role

Poznejte tajemství porcelánu

Návštěvnické centrum Thun 1794 – zahrnuje prohlídku galerie, dále se návštěvník seznámí se základními historickými údaji, navštíví malý kinosál s komentovaným výkladem a pak již vstoupí přímo do výroby, kde si krok za krokem za doprovodu průvodce projde unikátní současnou industriální výrobu porcelánu a v závěru jej čeká ukázka ruční dekorace obtisky.

Porcelánová zastávka - vstupní brána Návštěvnického centra, která poskytuje kvalitní odpočinkové zázemí pro návštěvníky, kteří přijíždějí na prohlídku porcelánky v Nové Roli. V Porcelánové zastávce si může návštěvník prohlédnout zdarma expozici s tématem Příběh porcelánu a dále je mu k dispozici vnitřní i venkovní dětský koutek, venkovní klidové prostory se zázemím pro cyklisty a pěší turisty, v dopoledních hodinách jsou k dispozici služby kantýny, k dispozici je samozřejmě i informační centrum a toalety.

Porcelánová školička - zažijete vlastní tvorbu, a vyzkoušíte si práci tiskařů (dekoratérů). Dle vlastní fantazie si ozdobíte porcelánové výrobky. Výrobek je poté vypálen a odeslán na Vaši adresu návštěvníka, či si jej osobně vyzvednete.

Návštěvnické centrum s Porcelánovou zastávkou leží v areálu porcelánky akciové společnosti Thun 1794 v Nové Roli – cca 300 metrů od křižovatky cyklostezek, vlakového a autobusového nádraží a turistické značené trasy.